Apa Nova

Postat pe: October 21st, 2010    Tipul de Job: Economist    Locatia:

Pozitia: Economist

Profilul candidatului

  • Studii superioare economice;
  • Cunostinte de informatica (Word, Excel);
  • Permis de conducere cat.B constituie un avantaj;
  • Experienta in domeniul solicitat constituie un avantaj;
  • Capacitate de incadrare in termene limita;
  • Cunoasterea limbii franceze/engleza constituie un avantaj;
  • Dinamic, riguros, spirit de echipa si de initiativa, aptitudini de planificare, abilitati de comunicare;

Responsabilitati :

  • Participa la auditarea interna a diferitelor informatii contabile;
  • Participa la intocmirea raportarilor financiar-contabile;
  • Administreaza inchiderile lunare si a exercitiului financiar;
  • Conduce si controleaza activitatea de plati;
  • Controleaza inscrisurile contabile si raspunde de corectitudinea acestora;
  • Asigura verificarea tuturor documentelor si inregistrarilor contabile efectuate in cadrul serviciului;
  • Intocmeste situatii, reportinguri solicitate de institutii publice si organe de control;
  • Asigura depunerea tuturor declaratiilor financiar contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Aplica si asigura respectarea prevederilor legislatiei financiar contabile si fiscale in vigoare;
  • Asigura relatiile cu beneficiarii si furnizorii de servicii;
  • Asigura evidenta numeralului din banci si caseria societatii.

Trimite CV-ul la adresa: office@apanova-ploiesti.ro in atentia departamentului de Resurse Umane.